Dragnea a IEȘIT din ședință. Ce VOT își dorește președintele PSD la finalul CEx? | IasiAZI.ro

DenyExclusivSocialEveniment6 years ago25.9K Views

 Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a precizat vineri că discuţiile din şedinţa Comitetului Executiv Naţional vor fi tranşate printr-un vot. 

“Normal că trebuie să fie un vot”, a răspuns Liviu Dragnea, întrebat de jurnalişti dacă se va da un vot în finalul şedinţei. 

Liderul PSD a făcut aceste precizări când a ieşit într-o scurtă pauză din şedinţa CExN. Întrebat ce se mai întâmplă în cadrul reuniunii, Dragnea a spus: “Ascult”. 

Şedinţa CExN al PSD, care a început în urmă cu şase ore, se află încă în desfăşurare la Palatul Parlamentului. 

Gabriela Firea, Paul Stănescu, Adrian Ţuţuianu, Mihai Tudose şi Robert Negoiţă au cerut demisia lui Dragnea, în timp ce Dragnea a cerut unitate. Totodată, premierul Viorica Dăncilă a declarat că nu intenţionază să demisioneze.

IasiAZI.ro

0 Votes: 0 Upvotes, 0 Downvotes (0 Points)

Leave a reply

Loading Next Post...
Follow
Sidebar Search Trending
Știri Hot
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...