Eveniment
Model de administratie liberala/Cântăreața fotomodel Codruța Filip, angajată la Sănătate să monitorizeze spitalele regionale
”Șarpele” Coldea nu uită și nu iartă ”trădarea” lui Kovesi

” Să vă fie frică, Coldea se ridică” titram anul trecut pe 27 iunie, într-o perioadă în care toată ”lumea bună” a sistemului și a politicii deopotrivă se culca deja pe ”urechea” ejectării definitive a lui Florian Coldea din viața publică a României. Iar omul aflat la butoanele operative ale principalului serviciu secret timp de un deceniu, dar și la cele ale întregii țări în ultimii ani de mandat ai lui Traian Băsescu a profitat din plin de neglijarea în care a fost lăsat cazul său. Iar la rândul său a stat ascuns mai ceva decât ”un șarpe veninos”, atâta vreme cât a fost cazul. Scoțând capul arareori și atunci doar în situații cu totul speciale. Ci doar prin parcarea subterană a mall-ului Jolie Ville din Pipera, unde își lua măsuri de securizare de-a dreptul paranoice, după cum dezvăluiam în exclusivitate.
Dar uite că generalul Coldea deja nu mai clipește des din ochi… Nu mai își ridică obsesiv umărul stâng în sus… Nu mai are acea privire de ”animal hăituit”… Cel mai probabil pentru că a simțit că, gata, pericolul cel mare a trecut. Și că și-a lins destul rănile… Într-o vreme în care a părut total absent din lumea de intelligence, dar în care de fapt și-a consolidat ca niciodată noul statut de ”guru” al consilierii economice. Una oferită pe bani mulți unor puternice companii. Mai ales din rândurile celor crescute în zona gri a serviciilor și care erau măcinate de păguboase conflicte fratricide între acționarii care au ales tabere diferite ale sistemului după ”spargerea” monolitului interinstituțional. Iar cea mai bună dovadă a fricii pe care încă o impune Coldea este ”paralizia” procurorilor SIIJ! ”Inchiziția” creată de Dragnea pentru a combate statul paralel pierzând jenant o primă confruntare cu un Coldea care și-a permis să își umilească anchetatorii, răspunzând pe nas că nu s-a văzut personal cu procurorul Mircea Negulescu ”cât timp acesta a activat la DNA Ploiești”. Iar ”marii inchizitori” de la SIIJ nici măcar nu au îndrăznit să îi atragă atenția că una îl întreabă ei și alta răspunde el. Mai mult chiar, ”scheunatul” jalnic al lui ”Portocală” de după ”audierea” lui Coldea și denunțarea ”statului paralel” tocmai de principala sa unealtă în ”paraditul destinelor” nu face decât să arate și mai pregnant că, dacă ”strănută” Coldea, o bună parte din ”sistem” răcește pe loc! Prea puțini din cei care încă se cred intangibili fiind cu adevărat ”imunizați” la potențiala virusare cu dezvăluirile unui Coldea de care magistrații se tem încă mai tare decât de infectarea cu ”Covid”. În frunte cu chiar Kovesi…
E groasă! ”Portocală” a ajuns să denunțe statul paralel!

”Șarpe de dudău… Nu uită și nu iartă”!
Iată că a trecut mai mult de un an, dar ”lovitura” în care anunțam ”pericolul iminent pe care continuă să îl reprezinte Florian Coldea dacă sistemul va ezita ”să îl calce pe cap” odată pentru totdeauna se dovedește acum mai actuală decât oricând : ”Este clar și trebuie precizat de la bun început că Florian Coldea nu se va mai întoarce sub nicio formă la comanda operativă a Serviciului Român de Informații! Și nici nu își dorește asta, în ciuda ivirii unei eventuale oportunități politico-tehnocrate. În schimb nu este inițiat al sistemului care să nu știe că, dintre toți greii sistemului, lui Florian Coldea i se potrivește cel mai bine eticheta de „șarpe de dudău„. Care nu uită și nu iartă! Iar atunci când va putea, generalul Coldea își va plăti cu vârf și îndesat polițele! Nu atât împotriva rivalilor la vedere, cât mai ales a celor pe care – aproape că nici nu mai contează dacă pe bună dreptate sau nu ! – îi consideră trădători”.
Dă drumul la ”secretele murdare”!
Iar după cum reiese din informațiile de ultimă oră intrate în posesia noastră, uriașele frustrări ale lui Coldea vor ieși la iveală mult mai curând decât se așteaptă unii. Cu tot cu ”secretele murdare” pe care acesta le deține ca nimeni altul din sistem, fie el rezervist sau activ! Și în stilu-i caracteristic, Coldea va prefera ”loviturile cu mantă” în locul ”răngilor în dinți” pe care să și le asume personal. Ceea ce nu face însă în niciun caz ca aceste dezvăluiri să fie unele mai puțin devastatoare. Mai ales că, după cum susțin sursele noastre, Coldea ar fi primit semnalul pe care îl aștepta de atâta vreme. Pentru că, stranie coincidență ce s-a întâmplat exact în timp ce procurorul SIIJ făcea figurație ”înghițind” declarația ”la mișto” a lui Coldea cum că nu s-ar fi întâlnit ”fizic” cu Mircea Negulescu! Și asta când tot sistemul știa că legătura dintre fostul director adjunct și ”săgețile” acestuia din magistratură se făcea exclusiv prin intermediul celebrelor ”dube” cu ”poșta specială”! Însă parcă ”în duplex”, BBC declanșa practic la aceeași oră un năucitor atac la adresa Laurei Codruța Kovesi. Iar în ziua în care Coldea declara în fața unor procurori împietriți că este mândru că SRI-ul s-a implicat în activitatea și dosarele DNA, Laura Codruța Kovesi trebuia să facă față poate primului ei interviu ”pe bune” în presa occidentală de elită. Și în care, aflată sub asediul ”ireal” al reputatului jurnalist BBC, Stephen Sackur, Kovesi a dezmințit categoric implicarea SRI în dosarele instrumentate de DNA!!! Astfel că se anunță un lung război de gherilă între cei doi… Asta dacă nu cumva vreunul dintre ei nu deține ”nucleara” prin care să își anihileze ”dușmanul de moarte”… Iar după cum bine o știu inclusiv fostele ”curele de transmisii” informative între cei doi dinainte de ruperea ”lanțului de iubire” inter-instituțională, Coldea stă cu mult mai bine la acest capitol! Pornind de la ”legendata” filmare din vila de protocol din ”ungurime”, cea pe care Coldea nu i-a predat-o nici măcar lui Băsescu, lăsându-l pe fostul președinte jucător doar să vizioneze un scurt fragment.
Procurorul EPPO are probleme. Rezervistul are bani!
Generalul nu se mai ascunde prin parcarea de la Jolie Ville

De asemenea, nu trebuie neglijat că Florian Coldea mai are un as în mânecă în acest ”meci al secolului” care se anunță și din care doar unul dintre foștii capi ai binomului poate rămâne în picioare. Mai ales că deși actuala funcție a Laurei Codruța Kovesi pare un imens avantaj, deja simte pe propia-i imagine și fosta șefă a Direcției Naționale Anticorupție că șefia EPPO este o sabie cu două tăișuri. Pentru că, uite, în timp ce toți marii comisari europeni o asigură de tot sprijinul necesar penrtu a lupta cu ”marea corupție” transfrontalieră, Kovesi nu poate muta nici măcar o hârtie prin birouri, ca să nu mai vorbim de deschiderea vreunui dosar, fie el cât de insignifiant. De ce? Pentru că pur și simplu ”minuscula” Malta nu a catadicsit nici acum să nominalizeze un procuror pe care să îl detașeze la EPPO! Astfel că activitatea Parchetului European este blocată total, spre disperarea procurorului șef european Laura Codruța Kovesi. Care se lovește ca de un zid de încăpățânarea comisarilor europeni de a întreba măcar autoritățile malteze când au de gând să facă o banală nominalizare! Iar ”naveta” pe care Coldea a tot făcut-o la un moment dat la Bruxelles este deja văzută cu alți ochi de Kovesi. Cea care știe atât de bine, încă de la debarcarea sa din fruntea DNA, că dacă trebuie să se teamă de cineva în România, atunci acesta nu este nici Dragnea, nici PSD-ul și nici măcar președintele Iohannis. Marele ”bărbat” d estat care a trimis-o pe Mădălina Dobrovolschi să anunțe demiterea lui Kovesi din fruntea DNA. Ci doar de Coldea! Cel care nu se sfiește să o acuze în propiu-i anturaj pe Kovesi că l-a trădat. Și că setea acesteia de Putere i-a stricat puzzle-ul statului paralel pe care îl construise cu atâta minuțiozitate timp de zece ani. Coldea fiind încă supărat, ca și un copil care crede că Kovesi i-a furat ”jucăria lui”… Iar o altă oportunitate majoră este și faptul că acum Coldea este eliberat de ”povara legitimației”. Nu mai este cadru activ și drept urmare se poate mișca altfel. Cum de altfel o și face, mai ales din punct de vedere financiar. Acolo unde luni bune de zile ”auditul” de la Romprest a stat la el în sertar, nicio negociere neavând loc fără acceptul ”domnului general”. Și acesta este doar un exemplu… Care arată însă că Florian Coldea are și bani! Și motive de răzbunare, fie ele închipuite sau nu. Și o mulțime de rezerviști încă loiali cu care a împânzit bună parte din rețeaua de consilieri a nenumărate structuri ale statului român. Pe când Kovesi nu mai are în acest moment decât dușmani. Și niciun om de încredere păstrat în fruntea sistemului. Iar judecătorii și procurorii nu se mai tem acum de telefoanele lui Kovesi! Ci doar de ”secretele murdare” pe care Coldea pare a și le fi reamintit, mai ales de când nu se mai ascunde prin parcarea de la Jolie Ville. Ca să nu mai vorbim că deja, după cum dezvăluiam zilele trecute, cumpărăturile pe care Kovesi le face în Germania, pentru că sunt mai ieftine decât în Luxemburg, sunt deja mai monitorizate decât pe vremea ”mandatelor pe securitate națională”… După cum se va vedea de altfel cât de curând…
Victorie de etapă la SIIJ…

Eveniment
„Condu Prudent! Alege Viața!” a adus brașovenii față în față cu realitatea accidentelor rutiere, transformând siguranța rutieră într-o experiență trăită, nu doar explicată
Peste 1.000 de brașoveni au participat sâmbătă, 23 mai, la evenimentul „Condu Prudent! Alege Viața!”, una dintre cele mai ample inițiative de educație și conștientizare rutieră organizate la nivel local de Rotaract Kronstadt, alături de autorități, parteneri instituționali și reprezentanți ai industriei auto și motorsportului. Timp de mai multe ore, participanții au avut ocazia să experimenteze, într-un mod controlat și interactiv, efectele reale ale accidentelor rutiere și importanța adoptării unui comportament responsabil în trafic.
Evenimentul, organizat împreună cu autorități, parteneri instituționali și reprezentanți ai industriei automotive și motorsportului, a avut ca obiectiv principal transformarea prevenției într-o experiență practică și accesibilă publicului larg.

Siguranța rutieră, adusă mai aproape de comunitate
Datele privind accidentele rutiere din România continuă să evidențieze necesitatea unor inițiative de educație și prevenție. În 2025, peste 3.000 de persoane au fost rănite grav în accidente rutiere, iar mai mult de 1.300 și-au pierdut viața pe șoselele din țară.
În acest context, campania „Condu Prudent! Alege Viața!” își propune să transforme informația teoretică într-o experiență directă, prin simulări și demonstrații care îi ajută pe participanți să înțeleagă concret impactul deciziilor luate în trafic.
Comunitatea și colaborarea dintre instituții fac diferența
Unul dintre cele mai importante elemente ale evenimentului a fost colaborarea dintre voluntari, autorități și partenerii implicați în proiect. Participanții au avut acces la demonstrații realizate de reprezentanții ISU Brașov, experiențe VR care simulează efectele consumului de alcool și ale distragerii atenției la volan, sesiuni dedicate siguranței copiilor în mașină și expoziții de automobile de competiție.
„Succesul acestui eveniment a fost posibil datorită unei colaborări solide între voluntari, autorități și parteneri privați. Suntem recunoscători instituțiilor locale – IPJ, ISU și Inspectoratului de Jandarmerie Brașov – precum și tuturor companiilor și organizațiilor care au susținut proiectul. Împreună am reușit să transmitem un mesaj clar: siguranța rutieră trebuie să devină o prioritate pentru întreaga comunitate”, a precizat Teodor Filip, Project Manager.
Conducerea defensivă și motorsportul, explicate direct de profesioniști
Pe parcursul evenimentului, participanții au avut ocazia să interacționeze cu instructori auto, specialiști în conducere defensivă și piloți de motorsport, care au explicat diferența dintre condusul sportiv și comportamentul responsabil în trafic.
„Poligonul este esențial în formarea unui șofer, pentru că acolo înveți gabaritul mașinii, poziționarea, frânarea, utilizarea oglinzilor și reacțiile de bază, fără presiunea traficului real. Abia după aceea ar trebui făcut pasul către circulația urbană. La fel de importantă este și înțelegerea sistemelor de siguranță ale mașinii: airbag-ul este proiectat să funcționeze împreună cu centura de siguranță, iar fără centură corpul ajunge prea repede în contact cu airbag-ul, care poate deveni periculos în loc să protejeze. Cele două sisteme trebuie privite ca un ansamblu de siguranță”, explică Alexandru Păun, trainer Academia Titi Aur.
Zona dedicată motorsportului a atras, de asemenea, un număr mare de participanți, care au putut vedea îndeaproape mașini de competiție și au discutat cu piloți profesioniști despre importanța disciplinei și a reflexelor corecte în trafic.

„Cele mai multe accidente se produc pentru că oamenii sunt grăbiți și conduc sub presiunea timpului. Noi încercăm să le transmitem că viața de zi cu zi nu este o probă specială de raliu și că prioritatea trebuie să fie întotdeauna siguranța. Am venit la acest eveniment pentru a fi mai aproape de comunitatea din Brașov și pentru a le arăta oamenilor că motorsportul înseamnă, înainte de toate, disciplină, responsabilitate și siguranță. Pe lângă prezentarea mașinilor de competiție, încercăm să le explicăm participanților cât de importante sunt reflexele corecte și deciziile responsabile în trafic”, a declarat Andrei Gîrtofan, pilot la ProRally.

Campania „Condu Prudent! Alege Viața!” face parte dintr-un proiect național desfășurat în mai multe orașe din România, printre care București, Alba Iulia, Cluj-Napoca, Sibiu și Târgu Mureș, având ca obiectiv principal reducerea numărului de accidente prin educație, prevenție și implicarea activă a comunității.
Proiectul a fost organizat cu sprijinul partenerilor și sponsorilor: Allianz Țiriac, Accenture, Coresi, Autoliv, Academia Titi Aur, ISU, IPJ, IJJ, Pro Rally Racing Team (ERA), OC Racing Team, LS Driving Academy, Siguranța Auto Copii, Lifetime Events, Ugly Bikers, Oaki, Crust Focacceria și Panoramic.
Despre Rotaract
Rotaract este o organizație internațională dedicată tinerilor cu vârste de peste 18 ani, care dezvoltă proiecte de voluntariat, educație, leadership și implicare comunitară. Parte a familiei Rotary International, Rotaract reunește tineri profesioniști și studenți care își propun să genereze schimbări pozitive în comunitățile din care fac parte, prin inițiative sociale, educaționale, culturale și civice.
Sursa articol: BVON.ro
Eveniment
Manifestul 2035 – Viitorul muncii prin ochii tinerilor din județul Iași
În anul 2026, tinerii din județul Iași, cu vârste între 15 și 19 ani, sunt invitați să contribuie activ la conturarea unei viziuni despre cum va arăta piața muncii în anul 2035.
Evenimentul principal va avea loc în perioada 27–28 martie 2026 și va reuni zeci de tineri din județul Iași interesați de viitorul lor profesional, de competențele care vor conta în următorii 10 ani și de schimbările necesare în educație pentru a răspunde realităților economice și tehnologice.
Un proiect construit de tineri, pentru viitorul lor
Manifestul 2035 nu este doar un eveniment, ci un proces de co-creare. Participanții vor lucra în echipe, vor analiza tendințe și vor formula o declarație a tinerilor din județul Iași despre viitorul muncii.
Documentul final va reflecta perspectiva lor asupra competențelor esențiale în 2035, asupra relației dintre școală și piața muncii și asupra rolului pe care instituțiile și companiile ar trebui să îl joace în sprijinirea noii generații.
20 de tineri vor ajunge la Bruxelles
Un element important al proiectului este oportunitatea oferită unui grup de 20 de participanți care, în perioada 26–30 iulie 2026, vor merge la Bruxelles pentru a prezenta concluziile și mesajele rezultate în cadrul Manifestului 2035.
Aceștia vor reprezenta vocea tinerilor din județul Iași într-un context european și vor contribui la dialogul despre transformările pieței muncii la nivelul Uniunii Europene.
De ce este relevant Manifestul 2035
Tinerii care astăzi au între 15 și 19 ani vor fi profesioniștii și antreprenorii anului 2035. Implicarea lor în discuțiile despre viitorul muncii este esențială pentru a construi un sistem educațional și profesional adaptat provocărilor următorului deceniu.
Manifestul 2035 oferă:
– un cadru structurat de dezbatere despre viitorul muncii
– oportunitatea de a contribui la o declarație oficială a tinerilor
– șansa de a reprezenta județul Iași la Bruxelles
– experiență practică de lucru în echipă și argumentare
Înscrieri deschise
Tinerii din județul Iași, cu vârste între 15 și 19 ani, se pot înscrie pe site-ul oficial al proiectului:
https://manifest.hessa-ngo.eu
Manifestul 2035 este o invitație directă către noua generație de a nu aștepta ca viitorul să fie decis pentru ea, ci de a participa activ la construirea lui.
Manifestul 2035 – Viitorul muncii prin ochii tinerilor este un proiect cofinanțat de Uniunea Europeană, Cod proiect: 2025-3-RO01-KA154-YOU-000373433, acesta creează un cadru de dialog și implicare pentru liceenii care doresc să își facă vocea auzită.

Eveniment
Peste 1400 de spectatori entuziaști la premiera de gală a comediei ÎN PIELEA MEA, cu: George Tănase, Ioana State, Vlad Gherman, Oana Gherman, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Alexandra Răduță, Gabriel Vatavu, Ioana Ginghină, Daria Jane, Mihai Găinușă
Premiera de gală a comediei „În pielea mea” de la Cinema City AFI Cotroceni București a fost primită pe 9 februarie de peste 1400 de spectatori cu aplauze, râsete și bucurie.
Numeroase vedete și influenceri au fost alături de actorii George Tănase, Ioana State, Alexandra Răduță, Gabriel Vatavu, Vlad Gherman, Oana Gherman, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Ioana Ginghină, Mihai Găinușă, Daria Jane, Cătălin Coșarcă și Toto Dumitrescu.
„Este o comedie care nu urmărește tiparele ultimelor comedii lansate în ultimul timp la noi. Filmul are o narațiune jucăușă cu personaje construite în jurul unei tematici aprins dezbătută în societatea de astăzi. Filmul nu conține înjurături și este bazat pe situații inspirate din viața reală.”, spune regizorul Paul Decu.
Echipa filmului „În pielea mea”, scris și regizat de Paul Decu, propune spectatorilor o abordare amuzantă a unei situații des întâlnite în micile certuri dintr-un cuplu: pentru cine e mai greu/ mai ușor. În urma unei provocări pe care patru cupluri de prieteni o duc la bun sfârșit, după multe peripeții, într-un weekend, personajele ajung să câștige o altă viziune despre relațiile lor, lăsând deoparte presupunerile, orgoliile și preconcepțiile, pentru a încerca să comunice mai bine între ei.

Cu râs pe săturate, surprize și personaje pline de viață, comedia independentă „În pielea mea” intră în cinematografele din toată țara din 10 februarie.
Spectatorilor li s-a pregătit o surpriză pentru data de 12 februarie: o seară specială „Date Night” organizată în mai multe cinematografe din rețeaua Cinema City unde toți cei care cumpără un bilet la comedia „În pielea mea” vor primi un premiu garantat din partea Avon.
Până pe 23 februarie, toți spectatorii din țară care și-au cumpărat bilet la filmul „În pielea mea” se pot înscrie în cursa pentru un iPhone 17 Pro Max, încărcând dovada achiziției biletului la cinema în formularul dedicat concursului, premiul fiind oferit prin tragere la sorți pe 24 februarie.
După proiecțiile speciale din Arad, Timișoara, Alba Iulia, Sibiu, Brașov, Cluj-Napoca, Baia Mare, Oradea, cu săli pline, multe aplauze, râsete și discuții îndelungate cu spectatorii curioși și încântați de poveste și de prestațiile actorilor, caravana „În pielea mea” continuă în mai multe orașe.
Pe 11 februarie va avea loc proiecția specială „În pielea mea” de la Cinema City din City Park Constanța, de la 18:30, unde regizorul Paul Decu și actrița Azaleea Necula, originari din Constanța și împrejurimi, vor prezenta filmul alături de colegii lor Ioana State, Alexandra Răduță și Gabriel Vatavu.
Cinema City Shopping City Galați invită spectatorii pe 12 februarie de la 18:30 la întâlnirea cu actrițele Ioana State și Azaleea Necula și regizorul Paul Decu.
Pe 13 februarie la ora 18:30, spectatorii din Iași sunt invitați la proiecția specială din Cinema City Iulius Mall, alături de regizorul Paul Decu și de actorii Gabriel Vatavu, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Alexandra Răduță.
De „Ziua Îndrăgostiților”, pe 14 februarie, în Cinema City Iulius Mall Suceava, de la 18:30, spectatorii sunt invitați la film alături de regizorul Paul Decu și de actorii Sergiu Costache, Vlad si Oana Gherman, Alexandra Răduță.
Cineplexx Băneasa Shopping City București găzduiește o proiecție specială în prezența întregii echipe pe 15 februarie, de la 17:30.
În Craiova, regizorul Paul Decu și actorii Sergiu Costache, Azaleea Necula și Oana Gherman vor ajunge la cinematograful Inspire VIP Electroputere Mall pe 16 februarie de la ora 18:00.
Actorii Vlad Gherman, Oana Gherman și Ioana Ginghină vin la întâlnirea cu publicul din Cinema City Vivo! Pitești pe 17 februarie, de la 18:30 și vor participa la o discuție după proiecție, alături de regizorul Paul Decu.
Caravana „În pielea mea” ajunge la Cinema City Shopping City Ploiești, pe 18 februarie, de la 18:30, la proiecția specială introdusă de regizorul Paul Decu, alături de actorii Ioana State, Vlad și Oana Gherman, Azaleea Necula și Gabriel Vatavu.
O comedie actuală și spumoasă, filmul „În pielea mea” este distribuit de T.R.I.B.E. Films.
TRAILER: https://bit.ly/InPieleaMea
Site oficial: inpieleamea.ro
Mai multe detalii, imagini de la filmări, fragmente din film, declarații din partea actorilor și informații despre concursuri sunt disponibile pe paginile social media ale filmului de Facebook, Instagram, TikTok.
Adrian Pădurețu semnează imaginea filmului. De sunet s-a ocupat Bogdan Ivanovici, de scenografie Anca Miron, iar de costume Francisca Vass.
„În Pielea Mea” este un film produs de: CB MOTION PICTURES.
Producător asociat: MAGNETIC MEDIA PRODUCTIONS
Producător: Claudiu Boboc
Producător executiv: Adela Mara
Manager producție: Iulia Cezara Roșu
Casting: ELEPHANT MEDIA
Realizat cu sprijinul:
Co-finanțatori: C&C HOUSE RESIDENCE, S&I BEST CORPORATION WEB DESIGN, CLIMA FREON
Sponsori: CLINICA RMN TINERETULUI; CLINICA IMAMED; OMV PETROM; MIKO BEAUTY PALACE; ȘERBAN & ASOCIAȚII; ESTEEM BODY SCULPT & SPA; PIZZERIA VOLARE; MERLIN’S; DOWNTOWN FITNESS MATEI BASARAB; THE COFFEE HOUSE; CLAUMAR PESCAR; UNIVERSITATEA DE ȘTIINȚE AGRONOMICE ȘI MEDICINĂ VETERINARĂ BUCUREȘTI
Parteneri: AUTO ITALIA IMPEX SRL; KGM BUCUREȘTI – SMT PALLADY; RAZELM LUXURY RESORT – JURILOVCA; SCEMTOVICI & BENOWITZ GALLERY; CREATIVE AVOCADOS; ALCHEMICO.
Partener social: Asociația „România Zâmbește”.
Distribuitor: T.R.I.B.E. Films.
www.facebook.com/TribeFilms.ro – www.instagram.com/tribefilms.ro/
Partener media principal: VIRGIN RADIO ROMANIA
Parteneri media: CineFan, News.ro, Zile și Nopți, Cinemap, Revista FILM, Playtech, Happ.ro, Cinefilia, Daily Magazine, Filme-carti, MovieNews, The Movienator, Munteanu.
-
Uncategorizedacum 6 zileCopiii de astăzi, adulții de mâine: noul studiu LEGO® „Play Well” 2026 arată că joaca modelează generația viitoare
-
Socialacum 7 zileDe ce am decis să plec după câteva luni de la un studio de videochat din Iași – Experiența unui model la Vivadiva
-
Afaceriacum 5 zileUZINEX deschide la Iași primul centru din România unde persoanele cu dizabilități locomotorii învață gratuit să programeze roboți industriali
-
acum 5 zileStudiu Up România: trei sferturi dintre angajatori plătesc diferit oameni pe posturi similare și doar 27% dintre angajați au încredere în echitatea sistemului salarial
-
Exclusivacum 4 zileCum economisești combustibil la drum lung: sfaturi simple care chiar funcționează
-
Uncategorizedacum 3 zileCSALB: Recomandăm consumatorilor să ia decizii informate și raționale în contextul dezbaterilor publice privind indicele ROBOR
-
Socialacum 3 zileRePatriot recomandă includerea diasporei în strategiile locale, județene și regionale de dezvoltare și extinderea „Zilelor Diasporei” la nivel național
-
Socialacum 2 zileTechmark, compania condusă de Raluca Avram-Danifeld, mizează pe servicii integrate: de la site și social media la evenimente corporate


